Kadınlar zamanının çoğunu mutfakta geçiriyor. >Mutfakta daha kaliteli zaman geçirmenin yolu ise dizaynıyla konforunuza uygun olması ve kullanım kolaylığı yaratması. Bunu ne yazık ki sadece seçtiğiniz kapak tasarımlarıyla yapamazsınız fakat size uygun kapakları seçmenizin işinizi çok daha kolaylaştıracağı ise bir gerçek.

Kullanım kolaylığı derken aslında anlatmak istediğimiz oldukça basit. Örneğin; yemeğinizi daha lezzetli hale getirecek yağların ve sosların ocağın yakınlarında bulunması, yine aynı zamanda yemek yaptığınız alana yakın ve kolay ulaşılabilir bir şekilde konumlandıracağınız baharatlıkların olması  mutfakta hiçbir eziyete girmeden yapacağınız ufak değişiklikler. Gerçekleştireceğiniz bu değişiklikler ile yemeklerinize lezzet katarken zamandan ve harcadığınız efordan tasarruf edebilirsiniz.

Mutfakta kullanım kolaylığından söz ediyorsak size verebileceğimiz diğer ipucu ise; baskın olarak sağ elinizi kullanıyorsanız, bulaşık makinenizi lavobanın sağ tarafına koymanız.  Bu işlerinizi daha pratik bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.  Beyaz eşyalar için ise bir diğer tavsiyemiz fırının ve buzdolabının yan yana gelecek şekilde konulmaması.  Fırın ve buzdolabının ısılarının birbirinden etkilenmemesi için ayrı kısımlarda konumlandırılması teknik olarak daha doğru. Aynı zamanda eğer fırınınızın ya da buzdolabınızın üstüne bir şeyler koyacak iseniz bu malzemelerin ısıdan etkilendiğinde bozulacak şeyler olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor.

Yapacağınız bu gibi küçük değişikliklerle mutfakta geçirdiğiniz zamandan kısabilir ya da daha çok çeşit lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Seçim sizin!

Mutfağınız için ipuçları