Evde mutfak bölümüne baktığımız zaman hanımefendilerin en çok zaman geçirdiği ve bu yüzden tasarımına, kullanım rahatlığına, kolay temizlenebilirliğine çok dikkat ettiği bir alan görüyoruz. Bu yüzden doğru bir seçim ile konforlu ve içinize sinen, keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz.

Kapak seçimi için bilgi vermek gerekirse kapak seçimlerine baktığımız zaman özellikle mat vakum kapaklar çok dayanıklı ve uzun süre kullanıma elverişlidir. Parlak ürünlere kıyasla daha az itina göstererek kullanılabilir. Parlak olan ürünlerin kullanımı daha hassas kullanmayı gerektirmektedir.

Mutfak gibi evimizde çok aktif olarak kullandığımız ve sürekli temizlik gerektiren bir alanda mutfak kapaklarını nasıl temizlememiz gerektiği hakkında biraz bilgi verelim:

Mutfak kapaklarını temizlerken kesinlikle mutfak tezgahını, lavabosunu ve ocağını temizlediğiniz bezleri ve temizlik malzemelerini kullanamazsınız, kullanmamalısınız. Çünkü buralarda kullandığınız bezler ve temizlik deterjanları aşındırma kabiliyeti olan ürünlerdir. Kapaklarınızı, içinde partikül tanecikleri bulundurmayan sıvı deterjan ve penyeli, pamuklu tercihen mikrofiberbez kullanarak temizleyiniz. Yüzeylere fazla basınç uygulamadan dairesel olmayan hareketlerle ve kapakta bir desen yönü varsa bu yönde çalışarak temizlik yapınız.

Mutfak konusundaki sizlerden duyduğumuz bir diğer soru ise hazır mutfak satın alırken beyaz eşyaların neden mutfağın renginde olmadığı. Maalesef beyaz eşya üreticileri son yıllara kadar bu talebi karşılamıyorlardı. Son yıllarda birkaç beyaz eşya üreticisi tüketicilerin bu taleplerine kısmen cevap vermeye başladığını söyleyebiliriz fakat yine de yeterli değil. Kapaklarda ve dolap malzemelerindeki çeşitliliğin her geçen gün artması son zamanlarda bu talebin oluştuğunu gözlemledik. Bu sorunun çözümü ise ankastre eşya tercih edilmesi olabilir.

Mutfak dolapları seçimi ve dikkat edilecekler