Yeni bir mutfak yaptırırken günlerce, tasarım ve kullanılacak kapakların renklerinin seçimi için düşünülerek karar vermeye çalışılmaktadır. En az tadilat kadar yorucu olan bu süreçte sonucun hayal kırıklığı olmaması için kapak renk seçimlerinde son kararın mutlaka orijinal renk kartelasından rengi görmek suretiyle verilmesi büyük önem arz etmektedir.

 

Membrane 193 731 RN Antique White

 

Karar verme sürecinizi kolaylaştırmak için gerçeğe en yakın 3D örnekler basılı katalog veya dijital ortam görseli olarak sizlere sunulmuş olsa da maalesef %100 oranında orjinali ile aynı görüntü yakalanması teknik olarak mümkün değildir. Bu görsellerin sadece karar verme sürecinizi kolaylaştırmak için sunulan yardımcı öğeler olduğu unutulmamalıdır. Bu durum düz renkler için çok sorun olmasa da karışık desenli öğelerde farklılığın artmasına neden olabilmektedir.

Membrane 128 670 Kırmızı Gümüş Helezon

 

Dolayısı ile basılı katalog veya dijital kataloglarımızdan ön renk seçimi yaparak renk ile ilgili fikir sahibi olduktan sonra son kararı mutlaka orijinal renk kartelasından görerek vermeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Renk Seçiminin Karteladan Yapılmasının Önemi